Rex – k adopci

Jméno: Rex
Věk: 9 let
Velikost: velký, 27 kg
Snášenlivost: psi, feny ne, kočky nevyzkoušeny, malé děti ne, větší po seznámení bez problémů
Nachází se: Bohuslavice, okr. Opava
Kontakt: 739 902 289

Rexík se k nám dostal od svého majitele, starého pána, který ho měl sice rád, ale nebyl mu schopen poskytnout výchovu ani socializaci. Rex žil na dvoře, bez jakéhokoli kontaktu s cizími psy a lidmi.
Až u nás poznal, co jsou procházky, které nesmírně miluje. Je to velmi poslušný pes, kterého vyloženě baví poslouchat povely a cvičit poslušnost. Svoji rodinu bezmezně miluje, ale stále nemá rád cizí lidi a psy. Co se týče manipulace, tak od své rodiny si nechá líbit vše, je velmi mazlivý, ale manipulaci od cizích nemá rád. Nenechá se od cizího člověka pohladit, veterina musí také probíhat s náhubkem.
Pro pamlsky a jídlo je ochotný dělat kotrmelce. Asi by ho bavil jakýkoli výcvik poslušnosti a byl by velmi rád, kdyby se s ním něčemu takovému nový majitel věnovat. Na vodítku zatím ještě zpočátku táhne, ale po chvilce se uklidní a procházka je s ním fajn.
Je nutné, aby byl v rodině jediným psem. Není vhodný k malým dětem, na větší si po počáteční opatrnosti zvykne a je s nimi v pohodě.
Hygienu má stoprocentní, samotu zvládá perfektně, neštěká, nic neničí, takže může i do bytu.
Potřebuje zkušeného člověka, který nebude mít problém ho vést pevnějším a důraznějším hlasem a povely (nikoli křikem), protože tak to Rexovi maximálně vyhovuje.

Do adopce půjde očkovaný, odčervený, kastrovaný a čipovaný po podpisu adopční smlouvy, na kterou se váže adopční poplatek.

Datum a místo příjmu: 8.5.2021, Boskovice. Postup adopce najdete zde.