Tesinka – virtuální adopce

Tesinky příběh

Tesinka k nám přišla se svým životním parťákem Alvinem. Požádala nás o pomoc rodina z blízkého okolí majitelů, protože už se nemohla dívat na utrpení, ve kterém oba pejsci žili. Majitelé byli sociálně velmi slabá rodina, která naprosto kašlala nejen na psy, ale i na svoje děti. Pejsci neznali veterináře, kvalitní stravu, neznali pohlazení, kartáč ani hřeben nikdy neviděli.

O Tesince nám dali původní majitelé informaci, že jí je 21 let. To se ale doživotní tetě ani veterinářům nezdá. Jejich odhad je tak 14 – 15 let. I celkový zdravotní stav tomu vcelku odpovídá. Problémy starých pejsků se nevyhnuli ani jí. Trápí jí klouby, má šelest na srdíčku. Navíc je holčička slepá, takže měla trošku problém s orientací v novém prostředí. V rodině doživotní tety má ale psí parťáky, kteří ji naučili orientaci a dnes už se pohybuje tak, jako kdyby tam žila několik let. Velmi špatná péče se projevila i u ní nesmírným zánětem v tlamičce, kdy bylo třeba nejprve zánět zaléčit a pak ošetřit zuby. Nezůstal jí ani jeden zoubek, masivní zánět již způsobil i poškození horní čelisti, které jí naštěstí zatím nebrání v normálním příjmu potravy. Po zákroku se jí velmi ulevilo, je vidět, že již trpěla obrovskými bolestmi. Tesinka je naprosto spokojená holčička, která si užívá svůj první opravdový domov, kde jí všichni milují a zahrnují nesmírnou péčí.

Moc děkujeme Zuzce za poskytnutí domova a za skvělou péči o Tesinku, která není její první dočaskové „dítě“ v doživotní péči.

Pokud máte zájem o virtuální adopci Tesinky, neváhejte nás kontaktovat na email pnp.slil@seznam.cz.
Své příspěvky můžete zasílat na transparentní účet spolku č. 222666000/2010 a do poznámky uveďte její jméno. My tak budeme hned vědět, pro koho je váš příspěvek určený.

Podrobnější informace o virtuální adopci najdete v úvodním textu před alby konkrétních pejsků.
Za všechny vaše příspěvky a podporu vám moc děkujeme nejen my, ale i všichni psí dědečkové a babičky.