Příběhy dočasek – Elsa

Příběhy dočasek – Ahoj jsem Elsa!🐶

To vám byl dneska den! Jako každé ráno jsem si párkrát zafuněla, aby si teta všimla, že už by jako bylo fakt vhodný, kdyby se vyhrabala z pelechu. Když jsem se profuněla o dalších 15 minut dál, myslím, že ji to probudilo a tak jsme mohli jít zkontrolovat zahradu a hlavně moje teritorium. Čmuchávám tu dost často srnky, kočky, ježky i králíky, ale já si to tu ohlídám! Když jsme se vrátily domů, hledala jsem strejdu a hádejte co – strejda furt chrněl!😴 Šla jsem si tedy odpočinout na pelíšek a čekala jsem až se strejda objeví. Zdálo se to jako celá věčnost, ale začala jsem slyšet podivné zvuky a ve vzduchu se objevil divnej puch. 🙊 Jupííí – strejda se vzbudil! Samozřejmě, že nechybělo ranní přivítání a drbačka. Strejda s tetou na mě neměli moc času a tak jsem se snažila zabavit. Dělala jsem svou nejoblíbenější činnost – hlídala jsem tetu. Ležela jsem jí na nohách, abych si všimla, že se hnula, kdybych si při tom hlídání náhodou schrupla (nestává se to často! Ale fajn – možná kecám…). No dobře, prochrněla jsem asi hodinu, ale vzbudila mě nádherná vůně. No jo, strejda vařil oběd. 😍 Dala bych si, ale nenabídli mi! 😡😡😡

Jakmile dojedli, zase byla drbačka, strejda totiž po obědě rád civí na bednu s pohyblivými obrázky. Pak jsem najednou uviděla, jak se teta začala oblékat do teplého oblečení. To už je pro mě jasným signálem, že půjdeme zase ven. Nemohla jsem se dočkat. Jenže venku strejda otevřel strašidelnou věc a spolu s tetou mě do ní naložili. Začalo se to hýbat a já vůbec nevěděla, jestli si mám sednout, lehnout, hodit záda, nebo padnout na tlamu. 😱🤦🏻‍♀️ Není tedy divu, že jsem měla menší nehodu, ale kdo by nebyl nervózní z cesty v něčem, co na mě furt vrčí, hází to se mnou ze strany na stranu a nakonec mě to vypustí zadním otvorem? Přežila jsem! Otevřely se dveře a já jsem zase spatřila tetu. Hurá! V tu chvíli jsem ale kolem sebe spatřila další pejsky, kteří nebyli tak nadšení jako já. Roztřásla jsem se strachy. Kam mě to vedou? Nalepila jsem se na tetu a nehnula jsem se od ní. Než jsem se nadála, už jsem byla v ordinaci na stole. Tam mě paní veterinářka položila na záda a začala mi vytahovat stehy. Strejda tam poletoval a furt nade mnou mával nějakou placatou věcí. Vypadal jako blbec. 🤷🏻‍♀️ Ale byla jsem statečná, to vám povím. I teta si toho všimla a tak jsme při odchodu zaskočili hned vedle do krámku s dobrotami. Pane jo! Tam to vonělo, nevěděla jsem co dřív očuchat. Teta se strejdou mi nakoupili pytlík dobrot a šli jsme.

Myslela jsem, že pojedeme domů, ale ten největší zážitek měl teprve přijít. Strejda nás vyhodil u veliké brány a odjel. Koukala jsem za ním smutně, ale za pár minut jsem si na něj ani nevzpomněla. Teta mě totiž vzala do zámeckého parku. Byla jsem jak u vytržení. Byla tam spousta dvounožců, jako jsou strejda s tetou. Někteří běhali, jiní si hráli na hřišti a někteří jezdili na takovém divném klacku s dvěma koly. Co ale bylo nejlepší, že jsme potkali spoustu psích kamarádů. To se mi u nás na vesnici moc nestává. S některými jsme se jenom očuchali, ale asi moc nedbali na hygienu, tak to na moc velké kámošení nebylo. 🤭 Pak jsem ale zahlédla černého statného fešáka (budeme mu říkat Fernando). Páni, ten byl udělanej! 🥰 No, co si budeme povídat, bylo to jako blesk z čistého nebe. ⚡️Láska na první pohled. Řekla jsem si: „holka, nebuď blbá, je ti teprve 8 let, seš na něj moc mladá!“. No jenže pak jsem si to přenásobila a zjistila jsem, že bych mohla být spíš jeho babičkou. No co už, srdci neporučíš! Nejdřív jsme si k sobě přičichli. Páni, jak on voněl! Jako čerstvý hnůj za májového dne! 🔥 A když jsem viděla, že se mu líbí blond stařenky, začali jsme skotačit jak za mlada. Když už ale za mnou na vodítku teta vlála jak papírový drak, tak jsme se s Fernandem museli rozloučit. V tu chvíli totiž strejda zavolal, že na nás čeká u brány parku a že se pojede domů. Zase mě naložili a jeli jsme. Tentokrát jsem to udržela celou cestu! Jsem šikovná. Taky jsem si za to zasloužila dobrotu. No a když jsme konečně dorazili domů, padla jsem únavou. Mám krásné vzpomínky na Fernanda.

Ach Fernando. ❤🐕❤🐕