Zuza – virtuální adopce

Příběh maličké Zuzy v doživotní péči spolku Pes nejvěrnější přítel

Zuza je jedním z pejsků čáslavské kauzy. Celý svůj život strávila v úděsném prostředí, kde sloužila pouze a jenom jako továrna na štěňata. Byla jedním z mnoha příšerně zanedbaných a vyděšených pejsků, kteří se tam nacházeli.

Zuza je už opravdu psí babička, je jí dle odhadu veterináře cca 16 let. Její zdravotní stav byl při příjmu velmi vážný. To, že je slepá, je to nejmenší. Tělíčko měla plné proleženin, to že byla nucena někde pouze ležet nebo sedět bylo patrné i z toho, že vůbec neuměla používat zadní nožičky k chůzi – chodila v sedě. Výsledky krevních testů měla katastrofální. Játra, žlučník, slinivka – to byly orgány, které vůbec nefungovaly tak, jak by měly, v břišní dutině byl zjištěn při sonografickém vyšetření útvar, který bylo třeba řešit. Ale nejprve bylo nutné Zuzu ve všech ostatních oblastech stabilizovat, aby bylo možné vůbec provést zákrok a útvar v břiše odstranit nebo alespoň v ideální formě zredukovat. Zuza čekala na tuto příležitost několik měsíců, ale měla péči naprosto skvělou, tak se podařilo. Dostala se do takové kondice, že při šetrném přístupu při narkoze byla schopna absolvovat zákrok. Operace byla pro veterináře nečekaně náročná. Zuze se po častých císařských řezech rozpadaly svaly a dělohu měla v takovém stavu, že kdyby nedošlo k otevření bříška a jejímu odstranění, hrozila jí ruptura dělohy, což by pro ni bylo fatální. Všichni jsme byli překvapeni, že není kastrovaná, protože v době příjmu měla na bříšku viditelnou jizvu, která nebyla starého data. Bohužel, byl to asi jeden z posledních císařských řezů, který si musela Zuza zažít. Ano, čtete dobře. S největší pravděpodobností Zuza ještě v nějakých 15 letech „vyráběla“ štěňátka. Nádor, kvůli kterému se původně operace dělala, se bohužel odstranit nepodařilo, je v takovém místě a v takovém rozsahu, že ho operovat nelze. Navíc byl nalezen ještě jeden nádor na srdečním svalu, který naštěstí ale neprorůstá do vnitřku orgánu, ale roste z vnější strany a v současné době Zuzu neohrožuje. Zuza je nesmírně statečná holčička a bojovnice. Operační zákrok zvládla naprosto výborně a na celém jejím chování je znát, jak se jí odstraněním její rozpadající se dělohy, nesmírně ulevilo. Začala být o hodně živější, hravější, zvědavější a s nadšením si běhá po zahrádce.

Většina jejích zdravotních problémů je již chronická, Zuza má už doživotně nezbytnou dietu, bere Alavis Sanicell, který by měl pomoci zpomalit růst nádorů. Po tom, co si Zuza se svojí dočasnou tetou společně prošla, jaké zdravotní problémy společně překonaly, nás nikoho nepřekvapilo, že se holky domluvily, že zůstanou už napořád spolu. Ano, Zuza zůstává v doživotní péči své dnes už maminky Zuzanky. Obě se nesmírně milují, Zuza má u ní přímo nadstandartní péči a našla u ní i svůj první a vlastně i poslední opravdový domov. Jedna bez druhé už prostě nedá ani ránu. Za poskytnutí doživotního domova moc děkujeme Zuzce Holcové, která s nesmírnou láskou a obětavostí o Zuzu od počátku pečuje. Zuza u ní prožije svoje nejkrásnější životní období a všichni jsme rádi, že se toho mohla dočkat.

Pokud máte zájem o virtuální adopci Zuzy, neváhejte nás kontaktovat na email pnp.slil@seznam.cz.
Své příspěvky můžete zasílat na transparentní účet spolku č. 222666000/2010 a do poznámky uveďte její jméno. My tak budeme hned vědět, pro koho je váš příspěvek určený.

Podrobnější informace o virtuální adopci najdete v úvodním textu před alby konkrétních pejsků.
Za všechny vaše příspěvky a podporu vám moc děkujeme.