Maxík – virtuální adopce

Maxíkův příběh
Maxík žil se svojí majitelkou spokojený život. Stárnul a přibývaly zdravotní problémy. Postupem času oslepl a zdravotních problémů bylo víc a víc . Stárla i panička, ale vše zvládala až do doby, než náklady na to, aby Maxík mohl žít plnohodnotný život, byly nad její finanční možnosti. A tak udělala pro ni velmi těžké rozhodnutí a Maxíka svěřila do péče našeho spolku. U Maxíka proběhlo několik náročných vyšetření, jak pro něho, tak finančně, musel být několikrát hospitalizován, než se zjistilo, co vlastně Maxíkovi je. Má vzácné střevní onemocnění, které bylo podpořené nevhodnou stravou, protože nebylo včas diagnostikováno. Byla nasazena cílená léčba a dieta a Maxíčkův stav se skvěle stabilizoval. Nesmí však dojít k žádným dietním chybám a vysazení léků.
Je nám jasné, že vzhledem k finanční náročnosti léčby a diety a k dalším problémům, které Maxík má (slepota, občasné kožní problémy), by těžko hledal domov a hlavně by si v něm velmi špatně zvykal. Proto zůstává v doživotní péči své dnes už paničky.
Nádherně do rodiny zapadl, velmi brzy se tam zorientoval, i když vůbec nevidí. Užívá si lásku a péči úplně stejně, jako ve svém původním domově.
Za poskytnutí doživotního domova a péče moc děkujeme Ený Divíškové. Přeskočila mezi nimi jiskřička hned při prvním setkání a i když to s Maxem není jednoduché, miluje ho a nic jí není za těžko pro něho udělat.
Pokud budete mít zájem stát se virtuálním páníčkem Maxíka, neváhejte nás kontaktovat na emailu kristina-pnp@seznam.cz. Můžete také poslat příspěvek na transparentní účet spolku č. 222666000/2010 s poznámkou Maxík.
Jsme vděčni za jakoukoli vaši pomoc a podporu. Děkujeme.