Příběhy dočasek – Luna

Společně s dalšími 25 pejsky byla v pátek odebrána z množírny. Většina z nich je ve špatném zdravotním stavu (Luna má tolik písku v močovém měchýři, že má strach čůrat – má při tom velké bolesti) a co se psychického stavu týče, těžko hledám slova.
Tito pejsci neznají kontakt s lidmi, neví, co je to tráva, venek, čerstvý vzduch, obojek, vodítko, nic… Nulová socializace, nulová hygiena, nulové reakce na podněty. Všichni dočaskáři máme doma pejska, který jen sedí/leží, nechápavě kouká, třepe se strachy. Neví, co je to dotek. Nepije, nejí. Luna se bála i misek na žrádlo.

Jak dlouho budeme denně řešit tyto kauzy a dávat tato nebohá stvoření do pořádku? Jak dlouho toto nekonečné týrání psů potrvá? Odpověď je jednoduchá – tak dlouho, dokud budou lidé podporovat množení psů bez průkazu původu (bez PP, či lidově “bez papírů”)…
Pokaždé, když se na Lunu podívám, je mi do pláče. I přes to, že je holčička moc šikovná a dělá každým dnem obrovské pokroky, těžko se mi hledají slova lítosti pro tyto tvorečky, kteří si nikdy takovéto zacházení ničím nezasloužili.

Prosím, nepodporujte tento nechutný business a nepoužívejte argumenty typu:
“Ale já viděla jejich maminku.”
“Ale oni je nemají ve sklepě v klecích.”
“Ale my když jsme to štěňátko uviděli, tak jsme ho tam už nemohli nechat.”
Žádný z těchto ani jiných argumentů není pádným důvodem, proč koupit psa bez papírů – opakuji žádný!
A je mi líto, že i přes to, že žijeme ve 21. prvním století, kde veškeré potřebné informace máme na dosah prstu, kdy stačí pár kliknutí na telefonu, do kterého denně stejně hledíme x hodin a denně i vídáme tyto příspěvky o podobných případech… I přes to všechno to lidé stále dělají.

Z celého srdce DĚKUJI všem, kteří tento nechutný business nepodporujete. Všem, kteří adoptují či kupují pejska s průkazem původu. Všem, kteří pomáhají tyto pejsky zachraňovat, kteří přispívají na útulky a spolky, zkrátka všem, kteří se podílejí na nových životech pejsků, kteří si nezaslouží být trestáni za lidskou hloupost.

Adéla, dočasná opatrovnice Luny, která byla přijata z množírny Čáslav?